REGULACJA W UKŁADACH OLEJOWEGO NOŚNIKA CIEPŁA

Moc energii cieplnej transportowanej przez olej termalny jest funkcją jego natężenia przepływu i temperatury. Głównym zadaniem eksploatacyjnej regulacji każdego układu grzewczego jest doprowadzenie do każdego z odbiorników czynnika grzewczego w takiej ilości i o takiej temperaturze aby zapewnić pożądaną jego pracę w układzie technologicznym w dopuszczalnym paśmie tolerancji.
Regulacja taka powinna zmieniać nadążanie za obciążeniami wydajność cieplną urządzeń grzewczych, które dobierane są na warunki obliczeniowe (nominalne).
W obiegu odbiorników może być zastosowana regulacja jakościowa lub regulacja ilościowa.
W pierwszym przypadku regulacja ogranicza się do zmiany temperatury oleju termalnego zasilającego i powrotnego przy nominalnej, stałej wartości jego natężenia przepływu.
W regulacji ilościowej przy stałej temperaturze oleju grzewczego na zasilaniu i powrocie ilość transportowanego ciepła zależy od natężenia przepływu. Zmianę natężenia przepływu w układzie odbiornika można uzyskać przez sterowanie elementem dławiącym (zaworem regulacyjnym dwudrogowym), przez rozdzielenie strumienia (zastosowanie zaworów regulacyjnych trójdrogowych).
W obiegu kotła układu olejowego nośnika ciepła występuje zawsze nominalna, stała wartości natężenia przepływu oleju termalnego.

Szukasz RozwiązaniaProfesjonalizmu?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com