RODZAJE UKŁADÓW INSTALACJI ONC

Układ otwarty
Układ otwarty instalacji olejowego nośnika ciepła – to system w którym kocioł ONC, rurociągi, armatura i odbiorniki ciepła pozostają pośrednio w stałym połączeniu z powietrzem. Miejscem tego połączenia w instalacji jest otwarty, przelewowy zbiornik ekspansyjny, który zwykle jest pojemnikiem wykonanym ze stali, w formie sześcianu. Zbiornik ekspansyjny do pewnej części wypełniony jest olejem termalnym (tym samym olejem, który znajduje się w instalacji ONC) a pozostałą jego objętość wypełnia powietrze atmosferyczne.

Układ zamknięty
Układ zamknięty instalacji olejowego nośnika ciepła – to układ w którym otwarty, przelewowy zbiornik ekspansyjny zastąpiono zbiornikiem ekspansyjnym ciśnieniowym. Jest to urządzenie zamknięte, wykonane zwykle w formie walca które do pewnej części wypełnione jest olejem termalnym z instalacji a pozostałą jego objętość wypełnia ciśnieniowa poduszka azotu.
Zarówno otwarty zbiornik ekspansyjny jak też zamknięty zbiornik ekspansyjny mają za zadanie przejąć do siebie nadciśnienie oleju termalnego powstające poprzez zwiększanie się jego objętości z powodu ogrzewania go przez źródło ciepła.

Szukasz RozwiązaniaProfesjonalizmu?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com